Mistrovství Evropy WUKF 2015 Herstal – Belgium

Mistrovství Evropy WUKF – Belgie

Ve středu 3.6. vyjela výprava reprezentace České asociace okinawského karate a kobuda na mistrovství Evropy WUKF do 21let, které tento rok hostilo po dobu 5ti dní belgické město Herstal. Přes 40 reprezentačních výprav zde změřilo své karatistické dovednosti v disciplínách jednotlivců i teamů. Reprezentace České republiky CAOKK pod vedením reprezentačních trenérů Miroslava Boguského a Jiřího Jiráska a dalších coachů Jiřího Kisse a Jana Rutha zde dokázala, že naše malá země se karatisticky rozhodně neztratí. Ve čtvrtek nastoupil v kategorii kumite (soutěžní boj) team dorostenců ve složení Lukáš Herák, Michal Drozda, Jakub Szewieczek a team dorostenek ve složení Anna Lojdová, Veronika Jakubů, Viktorie Bischofová a oba teamy se probojovaly v této konkurenci až na 3. místo. Poté následoval slavnostní, večerní nástup všech výprav a mistrovství tím bylo oficiálně zahájeno. V pátek bylo na programu soutěžní klání kata a kumite všech kategorií do 12ti let a team juniorek. V kata se na úžasném 3.místě umístila Zuzana Tekely, která ještě navíc přidala další bronz z kumite. V kumite se s medailovým umístěním doslova roztrhl pytel. Kryštof Ruža se stal mistrem Evropy v kategorii 9-10let a vicemistrem Evropy 9-10let je Martin Eliáš. Jiří Vrba prohrál také až ve finále a získal tak stříbro pro české barvy. Patrik Bazoni se po velkém množství zápasů probojoval do finále nejobsazenější kategorie celého mistrovství. V neskutečném výkonu prohrál pouze o jediný bod až v prodloužení s reprezentantem Slovenska a stal se také vicemistrem Evropy pro tento rok. Poslední medailovou tečkou za tímto dnem je další bronzová medaile teamu juniorek ve složení Andrea Lochschmidtová, Michaela Budajová a Pavla Mezzeiová.

Sobota patřila všem kategoriím od 13 do 21let. A hned od rána cinkala hala českými cennými kovy. V kata dorostenek bez rozdílu stylu se do nedělního finále probojovala Tereza Jůnová, následována Natálií Žippaiovou, která ovládla kata goju-ryu v suverénním výkonu. Odpoledne bylo na programu kumite, kde Andrea Lochschmidtová v boji o finále prohrála s Italskou závodnicí a stejně, jako Michal Galla a Veronika Jakubů obsazuje 3. místo. Anna Lojdová prošla úspěšně všemi zápasy a probojovala se až do nedělního finále stejně jako team mini-dorostenek kata goju-ryu.

Nedělní ráno začalo slavnostním nástupem všech finalistů kategorií a předáním čestné vlajky WUKF do rukou Irského presidenta karate, pořadatele dalšího šampionátu, tentokráte světového. Po tomto nástupu odstartoval slavnostní, finálový blok. Jako první obsadila 3. místo v kategorii kata mini-dorostenek Barbora Boháčková a to je jen začátek. Tereza Jůnová naprosto bez konkurence vyhrála titul mistryně Evropy v kata bez rozdílu stylů, následována dalším suverénním výkonem Natálie Žippaiové, která zvítězila v kata goju-ryu. Team mini-dorostenek kata prohrál v rozstřelu po nerozhodném výsledku o 3. místo a obsadil tak skvělou bramborovou pozici. Závěrečnou tečku za tímto šampionátem udělala Anna Lojdová, která ve finálovém zápase plném bojových výměn podlehla těsně 4:3 Italce a pověsila si tak na krk stříbrnou placku.

Po těchto výkonech Česká asociace okinawského karate a kobuda opět přesvědčila, že v Evropě se s ní musí počítat. Za skvělé výkony děkujeme všem reprezentantům a celému realizačnímu teamu. Za podporu všem sponzorům, bez kterých bychom byly naprosto bez šance.